media do druku

Folia samoprzylepna monomerowa

Standardowo stosowana do wykonania naklejek, etykiet odpornych na działanie warunków atmosferycznych, a głównie do wyklejania tablic reklamowych, szyldów oraz innych powierzchni płaskich. Zalecany laminat monomerowy w celu zabezpieczenia przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV. Trwałośc folii wg producenta 2-4 lat.

Folia samoprzylepna polimerowa

Stosowana do wyklejania płaskich powierzchni i nieskomplikowanych przetłoczeń 2D, głównie do oklejania naczep, kontenerów aut ciężarowych. Zalecana tam, gdzie wymagana jest zwiększona trwałość. Zalecany laminat polimerowy w celu zabezpieczenia przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV. Trwałośc folii wg producenta 5-7 lat.

Folia samoprzylepna wylewana

Stosowana do wyklejania nierównych powierzchni i przetłoczeń np. na pojazdach. Dzięki fachowej aplikacji folia wylewana dopasowuje się do kształtu podłoża. W przypadku pojazdów konieczny jest laminat, który znacznie przedłuża żywotność grafiki na autach. Trwałośc folii wg producenta 8-10 lat.

Folia okienna OWV (ONE WAY VISION)

Folia OWV (One Way Vision) przeznaczona na witryny lokali i szyby pojazdów. Dzięki czarnemu klejowi jest mało widoczna od wewnątrz pomieszczenia/pojazdu, a zewnątrz widoczna jest nadrukowana grafika. Może być używana do ograniczania ilości wpadającego światła. Trwałośc folii wg producenta 1-2 lata.

Papier satynowany 120g/m2, 200g/m2

Papier o gramaturze 120g/m2 lub 200g/m2 przeznaczony do druku plakatów, map. Rewers plakatu jest biały, co daje możliwość podświetlenia.

Papier BBS (bilboardowy)

Druk na papierze typu "blue back side" 120g/m2 w skrócie BBS. Niebieski rewers plakatu zapewnia nieprześwitywanie uprzednio położonej grafiki.

Frontlit laminowany

Jednostronny materiał banerowy o gram. 340-550 g/m2. Określenie "laminowany" oznacza metodę produkcji a nie rodzaj zabezpieczenia wydruku. Może być zgrzewany w większe formaty. Stosowany na banery reklamowe, informacyjne lub do systemów wystawienniczych. Wykończenie krawędzi przez zgrzewanie i oczkowanie lub tunele. Baner może być laminowany laminatem płynnym w celu zwiększenia trwałości.

Frontlit powlekany

Jednostronny materiał banerowy o gram. 340-550 g/m2 (frontlit). Określenie "powlekany" oznacza metodę produkcji i jest mocniejszy i trwalszy od "frontlitu laminowanego"
Może być zgrzewany w większe formaty. Stosowany na banery oraz plandeki. Wykończenie krawędzi przez zgrzewanie i oczkowanie lub tunele. Baner może być laminowany laminatem płynnym w celu zwiększenia trwałości.

Siatka MESH

Siatka poliestrowa powlekana PCV o gram. 300-400g/m2 stosowana jako nośnik reklamy zewnętrznej, zasłonięcie rusztowań. Dzięki temu, że jest lekka i wytrzymała, umożliwia wykonanie reklam wielkopowierzchniowych. Łączenie przez zgrzewanie. Wykończenie krawędzi przez zgrzewanie, oczkowanie lub tunele.

Canvas (tkanina)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaBacklit
Materiał podobny do banera, jednak o dużej przepuszczalności światła, gwarantującej odpowiedni efekt po podświetleniu. Używany do kasetonów oraz na wielkoformatowe reklamy podświetlane o rozmiarach nieosiągalnych dla standardowych kasetonów.

Blockout
Specjalny nieprześwitujący materiał banerowy z czarnym separatorem o matowym wykończeniu obydwu stron zapewniającym doskonałą jakość grafiki, dedykowany głównie do obustronnych nadruków eksponowanych na zewnątrz.


Flaga - Materiał poliestrowy. Po zadrukowaniu grafika jest widoczna z obu stron. Wykończenie przez obszywanie. Trwałość na zewnątrz powyżej 12 miesięcy. Można prać w zwykłej pralce.

Grafika podłogowa
Trwałość grafiki podłogowej uzyskiwana jest przez laminowanie zadrukowanej folii samoprzylepnej laminatem antypoślizgowym o zwiększonej odporności na ścieranie. Gwarancja trwałości powyżej 6 miesięcy w ruchliwym punkcie handlowym. Klej łatwo usuwalny.